Oyun Haberleri

Windows Xbox Uygulaması Daha Düzgün Keşfedilebilirlik Sunuyor

Valorant VP Oyuneks

Microsoft, Windows için Xbox uygulamasında daha fazla özellik sunuyor. Mart güncellemesi, oyunlar için daha düzgün keşfedilebilirlik, en son oynanan oyunlara süratli erişim ve öbür kullanışlı öğeler getiriyor.

Uygulamanın ana sayfası, Tanınan isimli yepisyeni bir koleksiyona kavuşuyor ve isminden da anlaşılacağı üzere uygulamadaki en tanınan oyunları gösterecek. Burada görülen 10 oyun, kullanıcının bölgesine dayalı olacak ve en çok oyuncuya sahip oyunlara süratli erişim sağlayacak.

Daha özel teklifler arayanlar için yeni bir tekrarlanabilir test çeşidi özelliği de geliyor. Microsoft’a nazaran, bir dizi seçenek ortasından seçim yaptıktan sonra uygulama kullanıcının zevklerine uygun oyunlar sunacak.

Kenar çubuğu da bu güncellemede bir sefer daha yenileniyor. Yüklü oyun kitaplığının tamamının burada alfabetik olarak gösterilmesi biçimindeki mevcut uygulama yerine, bundan bu türlü yalnızca yakın vakitte yüklenmiş yahut oynanan oyunları gösterecek. Yepyeni yüklü oyunların listesi Kitaplığım kısmında bulunabilecek.

Bahsi geçen kitaplık için daha güzel filtreler de geliyor. Oyuncuların cinsinden ve sayısından dokunulmamış oyunlara kadar her şey, her şeyi süratli bir halde sıralamak için filtre olarak kullanılabilecek.

Mart güncellemesinin yeni özellikleri bugün Xbox Insiders’a sunuluyor ve yakında Xbox uygulamasının olağan kullanıcılarına da sunulacak.

PUBG UC Oyuneks
İlgili Haberler
Oyun Haberleri

Metroda PS5 çalıştırıp FC24 turnuvası yaptık!

İstanbul’da elimize X-Level 320.000 mAh’lik taşınabilir güç istasyonumuzu, PlayStation…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

GTA 6 fragmanı sızdı mı? İşte o video!

Oyun dünyasının en büyük isimlerinden Rockstar Games, artık kült haline gelmiş Grand Theft…
Daha Fazla
Oyun Haberleri

Rockstar’ın GTA 6 Fragmanı Duyurusunu Öteki Oyun Şirketleri de Takip Etti

Yıllar geçti. Kimimiz umudumuzu yitirdik, kimimiz de başımızı dik tutup bu anın hayaliyle…
Daha Fazla